• Kto nas reprezentuje?

WARTO WIEDZIEĆ, ŻE:

• SAMORZĄD TWORZĄ WSZYSCY UCZNIOWIE GIMNAZJUM – członkami samorządu stajemy się automatycznie w chwili przyjęcia do szkoły, a przestajemy nimi być, gdy szkołę opuszczamy.

• REPREZENTACJĄ SAMORZĄDU JEST ZARZĄD wybierany w demokratycznych wyborach.

• SAMORZĄD JEST JEDNYM Z ORGANÓW SZKOŁY - obok dyrektora, rady pedagogicznej i rady rodziców.

• SAMORZĄD DZIAŁA NA RZECZ UCZNIÓW w oparciu o własny regulamin zgodny z prawem oświatowym i we współpracy z pozostałymi organami szkoły.

• GŁÓWNE CELE DZIAŁALNOŚCI SAMORZĄDU to rozwijanie aktywności społecznej, organizacja życia szkolnego oraz wdrażanie uczniów do samodzielnego rozwiązywania swoich problemów.