Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Świeckiej w Świeciu

 

Nawigacja

 • Obchody 11 Listopada.
  25.11.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Obchody 11 Listopada..

 • Akademia z okazji 11 Listopada
  11.11.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Akademia z okazji 11 Listopada.

 • Młodzież nam się rozstrzelała
  05.11.2014

  Przedruk z portalu: http://swiecie24.pl

  Aż 23 gole wbili swoim rywalom w ostatnią niedzielę młodzicy, trampkarze i juniorzy młodsi Wdy Świecie grający w Ligach Wojewódzkich.

  W meczu 12. kolejki LW juniorów młodszych Wda Świecie rozgromiła Pogoń Mogilno 12:0 (4:0). Bramki strzelili: Amadeusz Czajkowski 3, Jakub Gwit 2, Dawid Wietrzykowski 2, Karol Plutowski, Maciej Łuszczyński, Jakub Bagiński, Mikołaj Prybiński i Konrad Kuffel,

  W tabeli Wda zajmuje 6. miejsce mając na koncie 21 punktów. Liderem jest Zawisza Bydgoszcz – 30 pkt, który wyprzedza Elanę Toruń – 29 pkt i UKS SMS Włocławek - 25 pkt.

  Do końca rundy jesiennej zostały trzy kolejki. W najbliższą sobotę podopieczni Damiana Ejankowskiego zagrają w Brodnicy ze Spartą (godz. 12).

  Wyjazdowe triumfy

  W meczu 11. kolejki LW trampkarzy Czarni Nakło przegrali z Wdą 0:6 (0:1). Gole strzelili: Olaf Wójtowicz 4, Jakub Lubański i Artur Małolepszy (samobójczy). Podopieczni Tomasza Płacheckiego w tabeli zajmują 4. miejsce z 26 pkt na koncie. Liderem niezmiennie pozostaje Włókniarz Toruń – 33 pkt (max). Drugi jest Zawisza Bydgoszcz, a trzeci Lider Włocławek – po 27 pkt.

  W starciu młodzików Czarni ulegli Wdzie 1:5 (1:3). Bramki dla świecian uzyskali: Natan Gackowski, Miłosz Furtak. Kacper Piór, Szymon Kotwica i Filip Grzebel (samobójcza). W tabeli podopieczni Mariusza Przesmyckiego plasują się na 4. pozycji – 21 pkt. Liderem LW młodzików jest Zawisza Bydgoszcz – 31 pkt, który wyprzedza Spartę Brodnica – 27 pkt i Olimpię Grudziądz – 25 pkt.

  Do końca rundy jesiennej w LW trampkarzy i młodzików pozostały dwie kolejki. W najbliższą niedzielę świecianie po raz ostatni w 2014 roku zagrają u siebie. Ich rywalami będą rówieśnicy z Lidera Włocławek. Trampkarze zagrają o godz. 10, a ich młodsi koledzy o godz. 11.30.

 • Dzień z naleśnikami.
  02.11.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień z naleśnikami..

 • Wycieczka do Trójmiasta
  29.10.2014

  29 października uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność wzięcia udziału w całodniowej wycieczce do Trójmiasta. Odwiedziliśmy sopocki Aquapark , oraz gdyńskie centrum nauki " EKSPERYMENT ".

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wycieczka do Trójmiasta.

 • Wyjazd do TROPICAL ISLANDS koło Berlina.
  29.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wyjazd do TROPICAL ISLANDS koło Berlina..

 • Wyjazd do Poznania
  24.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wyjazd do Poznania.

 • NA CHŁODNE DNI TROPIKI
  20.10.2014

  23 października o 23.30 uczniowie naszej szkoły wyjeżdżają do TROPICAL  ISLANDS koło Berlina. Jest to największa w Europie tropikalna wyspa,  w największej samonośnej hali świata. Czeka nas zabawa i wypoczynek w niezwykłym parku rozrywki.  Strefa Tropikalna – ciepła woda, tropikalny klimat; Lazurowa Laguna z Bali - dzika rzeka, wodospady, masaże wodne;  najwyższa w Niemczech wieża ze zjeżdżalniami wodnymi;  piaszczysta plaża nad Morzem Południowym;  las tropikalny - niezwykłe rośliny, tropikalne ptaki, rybki i gady ;  wioska tropikalna, która prezentuje oryginalną zabudowę z Bali, Tajlandii i Borneo. Można skorzystać z gastronomii a w pasażu handlowym kupić pamiątki.

    Powrót  na miejsce zbiórki w godzinach nocnych z piątku na sobotę. Rodziców prosimy o odbieranie swoich dzieci.

     Elżbieta Piotrowska

 • Euro Week 2014
  20.10.2014

          W dniach od 30 września do 04 października 2014 roku braliśmy udział w szkoleniu współfinansowanym przez Unię Europejską „Euro Week – szkoła liderów” w Długopolu Dolnym na Ziemi Kłodzkiej. Było to bardzo inspirujące doświadczenie, dzięki któremu otworzyliśmy się na innych ludzi z ich poglądami, tradycjami, religiami, ponieważ cały program realizowany był w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych krajów: Rumunii, Turcji, Indonezji, Indii, Wietnamu, Ukrainy, Meksyku, Łotwy, Gruzji, Włoch. Celem szkolenia było pokazanie jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają takie umiejętności jak asertywność, umiejętność prowadzenia dyskusji, praca w grupie, autoprezentacja, no i oczywiście dobra znajomość języka angielskiego. Mieliśmy  okazję poznać kulturę i tradycje krajów, z których pochodzą wolontariusze, porozmawiać o istniejących stereotypach dotyczących różnych narodowości i ich obyczajów. Nauka poprzez zabawę była zaletą programu, który także stworzył doskonałą okazję do poznania nowych ludzi i nawiązania kontaktów z rówieśnikami z innych szkół Polski. Wolny czas, którego nie było zbyt dużo, spędziliśmy na zwiedzaniu Bystrzycy Kłodzkiej oraz Kłodzka i Długopola Zdroju. Podziwialiśmy kolekcje pudełek zapałek z różnych zakątków świata w Muzeum Filumenistycznym w Bystrzycy Kłodzkiej. Musieliśmy pokonać swoje lęki „zdobywając” podziemne labirynty w Twierdzy Kłodzkiej. Posmakowaliśmy naturalnie gazowaną wodę w Długopolu Zdroju. Świetna atmosfera sprawiła, że czas minął bardzo szybko. Cieszymy się, że przełamaliśmy barierę językową i zmotywowaliśmy się do podniesienia naszego poziomu języka angielskiego. Zachęcamy do udziału w kolejnym projekcie, który jest zaplanowany na luty 2015r.

     Uczestnicy Euro Week wraz z opiekunami p. Svetlaną Konarską i p. Beatą Bielską

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Euro Week 2014.

 • Z wizytą w Gernsheim
  20.10.2014

  Kolejny już raz grupa młodzieży z naszej szkoły wyjechała do Gernsheim w ramach programu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Przez osiem dni uczniowie mieszkali u swoich niemieckich partnerów, realizowali szkolne projekty oraz zwiedzali przepiękne zakątki, nie tylko Gernsheim  i okolic, ale także Norymbergi i Frankfurtu. Wizyta, choć trwała tylko kilka dni, pozwoliła przełamać stereotypy narodowe, nawiązać nowe przyjaźnie z sąsiadami zza Odry oraz sprawdzić własne umiejętności językowe.

  Ciąg dalszy projektu nastąpi w maju podczas rewizyty grupy niemieckiej w Świeciu.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Z wizytą w Gernsheim.

 • Dzień nauczyciela
  15.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień nauczyciela.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów w szachach
  30.09.2014

  W dniach 27.09-04.10.2014r w Dworku Gozdawa koło Mogilna odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów w szachach(Półfinały Mistrzostw Polski).  Naszą szkołę reprzentowali: grupie dziewcząt do lat 13- Angelika Leśniak, Sandra Waszkowska, w grupie chłopców do lat 13 Filip Kinczewski.  Turniej zaczął się w sobotę od odprawy technicznej, a w niedzielę o 9:30 zawodnicy przystąpili do pierwszej rundy. Partie zawodników  były bardzo zacięte. W trakcie turnieju zajmowane miejsca przez zawodników często się zmieniały, a decydujące były ostatnie rundy. Wyniki końcowe w grupie dziewcząt do lat 13: miejsce III Angelika Leśniak, a Sandra Waszkowska miejsce V. W grupie hłopców Filip Kinczewski zajął  miejsce XIV. W grupach dziewcząt i chłopców do lat 13 do Finału Mistrzostw Polski w Szachach awansowało po czterech zawodników. W grupie D-13 jako jedyna nasze województwo będzie reprezentowała Angelika Leśniak, która zdobyła także II kategorię szachową. Dla zawodników i opiekunów organizatorzy przygotowali atrakcje m.in. miasteczko Western City, przejażdżka bryczką, zjazd na linie, jazda konna, basen, sala sportowa, boiska. Organizatorem turnieju był Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy, kierownikiem i sędzią głównym zawodów był Paweł Jaroch.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów w szachach.

 • UDANY START
  03.10.2014

  Pierwszego października odbyły się sztafetowe biegi przełajowe na szczeblu miasta i gminy. Wspaniale zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, którzy w kategorii dziewcząt i chłopców zajęli pierwsze miejsca. Obydwa zespoły awansowały do zawodów powiatowych, które odbędą się 15.10 w Lipinkach.

  Zespoły wystąpiły w składzie: Daria Michałowska, Patrycja Pałczyńska, Barbara Siuda, Oliwia  Majka, Patrycja Derpa, Daria Jaźwiecka, Natalia Laskowska, Klaudia Piekarska, Michaelle Wejner i Oliwia Łykowska, Kamil Taczyński, Szymon Kulesza, Maksymilian Glazik, Maciej Sobieraj, Marcin Kwieciński, Jakub Lubański, Jakub Lauda, Adam Madej, Maciej Dąbrowski i Michał Dąbrowski.

  Opiekunami byli Waldemar Wysocki i Mirosław Lisowski.

 • PIERWSZY SUKCES
  03.10.2014

  Uczniowie naszej szkoły udanie zainaugurowali udział w zawodach sportowych. W dniu o 18.09 reprezentacja szkoły startowała w indywidualnych biegach przełajowych, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 5, w Przechowie. Najlepsi  zawodnicy uzyskali awans do zawodów powiatowych. Barbara Siuda po zaciętej walce zajęła drugie miejsce, do zawodów powiatowych awansowała również Karolina Kowalska zajmując czwarte miejsce. Wśród chłopców na podium stanął Jakub Lubański, który ukończył bieg na trzecim miejscu, do zawodów powiatowych awansował również Jakub Lauda.

  Reprezentacja szkoły wystąpiła w składzie:  Daria Michałowska, Patrycja Pałczyńska, Barbara Siuda, Karolina Kowalska, Oliwia Majka, Oliwia Jasińska, Kamil Taczyński, Dominik Kierzkowski, Jakub Lubański, Jakub Lauda, Szymon Kulesza, Filip Kińczewski.

  Opiekunami byli Waldemar Wysocki i Mirosław Lisowski.

 • Rajd pieszy Czarcimi Górami klasy Iw
  30.09.2014

  30 września klasa Iw z opiekunami p. Waldkiem Mruklikiem i p. Łukaszem Kempińskim udała się na wycieczkę – rajd pieszy. Wyprawa rozpoczęła się od przejazdu autobusem miejskim do Sartowic. Po dotarciu na miejsce dołączyło do nas dwóch gości – Kora i Dora, wierne psy pana Mruklika. W Sartowicach pan Łukasz przytoczył nam historię zabytkowego pałacu, a babcia Kingi zaciekawiła nas inną legendą o Sartowicach. Podczas kilkugodzinnej drogi  nie zabrakło niespodzianek, takich jak: kałuże błota czy strome górki. Mieliśmy okazję rozpalić ognisko przy którym siedzieliśmy, rozmawialiśmy, śmialiśmy się piekąc równocześnie kiełbaski. Chętni mogli  postrzelać z pistoletu pneumatycznego. Do domu wróciliśmy zmęczeni, cali w błocie, a jednak zadowoleni. Czekamy na kolejną wycieczkę.

            Klasa Iw

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Rajd pieszy Czarcimi Górami klasy Iw.

 • Dzień Chłopaka w 3m.
  30.09.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Chłopaka w 3m..

 • Turniej klas pierwszych.
  29.09.2014

  24 września został zorganizowany w naszej szkole „Turniej Klas Pierwszych”, podczas którego klasy pierwsze, brały udział w różnych konkurencjach sprawdzających ich zdolności m.in.  muzyczne i taneczne.            Organizatorami tegorocznego turnieju  byli ubiegłoroczni zwycięzcy - uczniowie klasy II e wraz z wychowawcą.  Pierwsze zadanie polegało na tym, że poszczególne klasy prezentowały do wybranej przez siebie muzyki  swoje przebrania za: ptaki, zwierzęta domowe, zwierzęta wodne i zwierzęta leśne. Drugą konkurencją było wyłowienie z miski z wodą  jabłka, bez użycia rąk. Trzecim zadaniem  drużyn było przedstawienie własnej interpretacji  wylosowanego wcześniej utworu muzycznego. Kolejnym zadaniem był turniej wiedzy na temat życia szkolnego. Ostatnia konkurencja to jedzenie kisielu na czas. Opiekunowie w żaden sposób nie ingerowali w pomysły uczniów, pozwalając im puścić wodze fantazji. Wszystkie klasy włożyły dużo wysiłku w przygotowaniu się do kolejnych konkurencji. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Można było zaobserwować integrację między poszczególnymi zespołami, które mimo rywalizacji pokazały także, jak dobrze umieją ze sobą współpracować. Tegoroczny „Turniej Klas Pierwszych” zwyciężyła klasa I e wraz z wychowawcą Panią Ewą Gzellą.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Turniej klas pierwszych..

 • Aktualizacja danych
  02.09.2014 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015
  01.09.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2014 roku o godz. 9.00 na sali gimnastycznej naszego Gimnazjum.

  Serdecznie zapraszamy.

strona: