Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Świeckiej w Świeciu

 

Nawigacja

 • Dzień Chłopaka w 3m.
  30.09.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Chłopaka w 3m..

 • Turniej klas pierwszych.
  29.09.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Turniej klas pierwszych..

 • Aktualizacja danych
  02.09.2014 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015
  01.09.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2014 roku o godz. 9.00 na sali gimnastycznej naszego Gimnazjum.

  Serdecznie zapraszamy.

 • Kolonie letnie w Pieszycach

        W dniach od 1 do 12 lipca 2014 roku grupa 36 dzieci (w tym 8 uczniów Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Świeckiej) uczestniczyła w partnerskiej wymianie kolonijnej pomiędzy Pieszycami a Świeciem. Opiekę nad kolonistami sprawowały: kierownik kolonii, p. Svetlana Konarska, nauczyciel Gimnazjum nr 1 oraz wychowawcy, p. Lidia Hammer i Agnieszka Semrau, nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1 w Świeciu. Wszyscy uczestnicy zakwaterowani zostali w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach. Do dyspozycji otrzymali 4 sale noclegowe dla dzieci, salę dla opiekunów, salę gimnastyczną, salę korekcyjną, stołówkę, izolatkę, sanitariaty oraz boisko szkolne. Zapewniono trzy posiłki dziennie, a na czas wycieczek w teren, suchy prowiant.

      Podczas kolonii uczestnikom zapewniono szereg atrakcji w postaci wycieczek, spotkań  i różnorodnych zajęć.  W Pieszycach zwiedzili kościół pw. Św. Jakuba, a także zabytkowy pałac. We Wrocławiu spacerowali po  Starówce, zajrzeli do Pijalni Czekolady Wedel, zawitali do Pałacu Królewskiego i  przepłynęli stateczkiem  po Odrze do ZOO. Wędrowali Szlakiem Wulkanów i wspięli się na jeden z nich. Byli również w sztolni Osówka i poznali wojenną historię tego podziemnego miasteczka. Jeden dzień poświęcili na wejście na Wielką Sowę, gdzie wspólnie zasiedli przy grillu, a z wieży widokowej mogli podziwiać przepiękne widoki.  W programie znalazło się również zdobycie Śnieżnika i zjazd wyciągiem krzesełkowym. Podczas kilku wycieczek zwiedzili miasta takie jak Bielawa, Dzierżoniów , Jawor i Złotoryja. W każdym z tych miejsc czekały na nich ciekawe atrakcje. W zabytkowej mennicy Ratusza   w Dzierżoniowie mogli własnoręcznie wybić pamiątkowe monety,  w Złotoryi zwiedzić muzeum złota i nabyć pamiątki, a w Jaworze zasiedli w  ławach sali rajców w Ratuszu Miejskim. 

  Ponadto, dzieci odwiedziły także Urząd Miejski w Pieszycach i spotkały się z zastępcą burmistrza, a na zakończenie kolonii  gościły Burmistrza Miasta Pieszyce, wzięły udział w sportowej rywalizacji i wręczyły pamiątkowy własnoręcznie wykonany plakat.  Spotkanie zakończyło się wspólnym grillem.

  Oprócz planowych wycieczek i spotkań, opiekunowie zapewnili dzieciom wiele atrakcji  na terenie placówki pobytu. Odbyło się pasowanie na kolonistę i nadanie nazwy koloniom, konkursy plastyczne, maraton gier i maraton filmowy, dyskoteka, podchody i zajęcia na boisku szkolnym. W upalne dni dzieci korzystały z basenu miejskiego. Nie obyło się bez zielonej nocy na zakończenie pobytu.

  Wszyscy uczestnicy kolonii wraz z wychowawcami wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

   

  Svetlana Konarska

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014.
  28.06.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014..

 • Wcieczka do Warszawy.
  25.06.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wcieczka do Warszawy..

 • Bal - zakończenie klas trzecich.
  13.06.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Bal - zakończenie klas trzecich..

 • Przyjaciele z Gernsheim w Świeciu
  16.06.2014

  Drugiego czerwca w Bydgoszczy powitaliśmy ponownie naszych przyjaciół z Niemiec. Pierwszy raz spotkaliśmy się w październiku ubiegłego roku w Gernsheim.  Radość z powodu kolejnego spotkania była ogromna, a była dopiero zapowiedzią ośmiu wspaniale wspólnie spędzonych dni w Polsce.  Nasi niemieccy koledzy mieli przyjemność zobaczyć nasze piękne miasto, zwiedzić najważniejsze zabytki i podążać śladami historii Polski. Nie zabrakło nauki poloneza, zajęć plastycznych i pływania kajakiem. Każda atrakcja doskonale zaplanowana przez naszych nauczycieli, służyła integracji i sprawiła nam wiele radości. W dniu pożegnania nie zabrakło łez i chwil wzruszenia. Na pewno na długo zapamiętamy tegoroczne spotkanie.  

  Maria Derc, Ludwika Buczyńska – klasa 2m

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Przyjaciele z Gernsheim w Świeciu.

 • Wykaz podręczników 2014/15
  12.06.2014

  PODRĘCZNIKI, KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH

   

  Informacje dotyczące kiermaszu znajdują się w zakładce BIBLIOTEKA, podzakładka – AKTUALNOŚCI.

  W zakładce - BIBLIOTEKA, podzakładka - WYKAZ PODRĘCZNIKÓW opublikowano wykazy podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2014/2015 dla wszystkich poziomów nauczania.

  Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

  Lucyna Wesołowska

 • Spływ kajakowy w Tleniu.
  05.06.2014

  Dnia 5 czerwca 2014 roku klasa IIo pod czujnym okiem p. Oli Janiszewskiej oraz p. Wojtka Schmeltera udała się rowerami do Starej Rzeki, aby tam przesiąść się do kajaków i spłynąć Wdą do Tlenia. Na miejscu postoju na wymęczonych uczniów czekało ognisko i pieczenie kiełbasek. Po krótkim odpoczynku nastąpiła zmiana środka lokomocji i ponownie na dwóch kółkach, zahaczając o Diabelski Kamień, wycieczka wróciła do Świecia. Wszyscy dzielnie pokonali rowerami 68 kilometrów i około 10 dodatkowych na wodzie.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Spływ kajakowy w Tleniu..

 • Dzień Dziecka.
  01.06.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Dziecka..

 • Wycieczka do Ustki.
  30.05.2014

  W poniedziałek 26 maja o godz. 6.15 spotkaliśmy się na dworcu kolejowym w Laskowicach Pomorskich. O 6.30 mieliśmy wsiąść do pociągu, który miał nas zawieźć do Gdyni, kolejny do Słupska, a ostatni do Ustki. Jednak nie poszło zgodnie z planem. Z powodu naszej nieuwagi do pociągu nie wsiedliśmy, a kolejny miał być dopiero za 2 godziny. O 7 zorientowaliśmy się, że jeździ on tylko w soboty i niedziele. Nasi opiekunowie - p. Waldemar Mruklik i p.Wojciech Schmelter postanowili, że zrobimy inaczej. O 9.00 pojedziemy do Tczewa, z Tczewa do Gdyni, a później już zgodnie z planem. Do Ustki dotarliśmy około godziny 15.00.
  Po zakwaterowaniu w hotelu "Pod Różą" wybraliśmy się na plażę, aby skorzystać z promieni słonecznych, które nie towarzyszyły nam już w kolejnych dniach pobytu nad morzem. Resztę dnia spędziliśmy w naszym ośrodku na rozmowach i wspólnej integracji. Drugiego dnia pomimo okropnej pogody wybraliśmy się na zwiedzanie Bunkrów Bluchera. Zmarznięci wróciliśmy do miejsca zakwaterowania. O 14, tak jak każdego dnia poszliśmy na obiad do pobliskiej szkoły, a resztę czasu z powodu niesprzyjającej pogody spędziliśmy w naszych pokojach. Pod wieczór nasi opiekunowie zorganizowali nam grilla. 
  Kolejnego dnia pogoda się nie zmieniła. Wyszliśmy na spacer Bulwarem Portowym w kierunku Bałtyku. Potem mieliśmy okazję pokazać się swoim rodzicom dzięki kamerce internetowej umiejscowionej przy usteckiej Syrence. Pan Mruklik skontaktował się z naszą kochaną p. dyrektor Sabiną Janiszewską, aby miała możliwość ujrzeć swoich ulubionych uczniów z IIIw. Następnie wybraliśmy się na krótki seans do kina 7D. Wieczorem po raz kolejny mieliśmy okazję zjeść pyszne kiełbaski przygotowane przez p. Waldka i p. Wotjka. Czwarty dzień spędziliśmy głównie w ośrodku na wspólnych zabawach i rozmowach. Pod koniec dnia p.Schmelter wyciągnął nas na nocny spacer na plażę i pięknymi ulicami Ustki. Po nieprzespanej nocy nadszedł czas na pożegnanie się z Morzem Bałtyckim. W piątek, 30 maja wyjechaliśmy około godziny 7, a w Laskowicach Pomorskich byliśmy o 14.30, skąd odbierali nas nasi rodzice. 

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wycieczka do Ustki..

 • Koło biologiczne - zajęcia w Barbarce.
  28.05.2014

  W dniu 11 maja zajęcia kółka biologicznego, odbywające się w ramach projektu unijnego „Wiedzieć więcej - móc więcej”, miały miejsce na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce pod Toruniem.  Uczestniczyliśmy w pikniku edukacyjnym dotyczącym obszarów Natura 2000
  w naszym województwie. Mieliśmy okazję wziąć udział w quizie poprowadzonym przez znanego prezentera Macieja Orłosia. Aż trzech naszych uczniów zostało wylosowanych
   i otrzymało nagrody za poprawne odpowiedzi, między innymi bilet wstępu do tamtejszego parku linowego.

  Zapraszam do galerii zdjęć, zobaczcie jak przyjemnie można się uczyć.

  Anna Grzywacz

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Koło biologiczne - zajęcia w barbarce..

 • Obchody 3 maja.
  03.05.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Obchody 3 maja..

 • Eko-teatr
  26.04.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Eko-teatr.

 • Wycieczka do Warszawy 28-30 kwietnia 2014 r.
  28.05.2014

  SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO WARSZAWY

        Naszą przygodę z Warszawą rozpoczęliśmy 28 kwietnia 2014 roku. Wszyscy w dobrych humorach wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 7:00. Podróż minęła szybko, już po godzinach dotarliśmy do stolicy naszego kraju.

      O godzinie 11 staliśmy przed „Muzeum Powstania Warszawskiego”. Jednak w przeciwieństwie do tego, co sugeruje słowo „muzeum”, zwiedzanie nie było nudne. Pełen ciekawych eksponatów budynek przeniósł nas w rok 1944. Broń, mundury, listy, radia oraz wiele innych eksponatów wywarły na nas ogromne wrażenie. Krótki film w technologii trójwymiarowej, ukazał nam, jak wyglądała Warszawa tuż po II wojnie światowej. Po dwóch godzinach zwiedzania czekał na nas obiad: pomidorówka oraz drobiowy kotlet. Około godziny 14:30 rozpoczęliśmy zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Przewodnik uatrakcyjniał wypowiedzi „subtelnymi żartami”. Monumentalna Kolumna Zygmunta III Wazy zadziwiła nas swymi rozmiarami. Spacerowaliśmy po ulicach zabytkowej części stolicy i słuchaliśmy, jak przewodnik opowiada o jej historii. Dobrze, że nie mieszkamy w stolicy, gdyż zatłoczone ulice są nie lada wyzwaniem dla kierowców. Autokarem dotarliśmy do Pałacu na wodzie, czyli popularnych „Łazienek”. Piękny budynek, spacer alejkami w poszukiwaniu wiewiórek oraz robienie zdjęć pawiom z rozłożonymi piórami na długo pozostaną w naszej pamięci. Około 19:00 wyruszyliśmy w kierunku upragnionego schroniska. Ogromnym zaskoczeniem były magnetyczne zamki do drzwi na specjalne karty, jak w wielogwiazdkowych hotelach. Wystrój pokoi przeniósł nas w czasy wycieczek naszych rodziców. Szczerze mówiąc, czuliśmy się jak w kolejnym muzeum, patrząc na meble z lat siedemdziesiątych, aczkolwiek zawsze mogło być gorzej. Okło 22 mieliśmy zaplanowane ognisko na terenie ośrodka.  Przeciwności losu uniemożliwiły nam jego rozpalenie.Po wieczornej toalecie i małej kontroli „czy wszyscy są w swoich pokojach” był upragniony czas na dłuższy odpoczynek. Kilku zdolnych próbowało odwiedzić sąsiadów z piętra, jednak byliśmy pod stałym nadzorem. Nie sprawialiśmy kłopotów i nad ranem wszyscy słodko spali.
       Następnego dnia, wczesnym rankiem (nieco niewyspani) zjedliśmy śniadanie, wpakowaliśmy się do autokaru i ruszyliśmy na podbój Wa-wy: część druga. O godzinie 9:00 rozpoczęliśmy zwiedzanie Centrum Nauki „Kopernik”- polecamy wszystkim to miejsce, tam było genialnie ! W praktyce poznawaliśmy tajniki chemii, fizyki, czy biologii. O 12 wszyscy udaliśmy się do stołówki w poszukiwaniu upragnionego obiadu. Najedzeni i gotowi na kolejne atrakcje, pojechaliśmy do Studia Buffo na nikomu nieznany musical „Metro”. Chwilę wcześniej załapaliśmy się na kręcenie ujęć do serialu „M jak Miłość” w parku naprzeciwko teatru. Już po pierwszych dziesięciu minutach nie odczuwaliśmy zmęczenia i z zaciekawieniem oglądaliśmy wspaniały musical. Po niezwykłym widowisku pojechaliśmy do centrum handlowego „Złote Tarasy”, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Po udanych zakupach wróciliśmy do schroniska.
       Trzeci dzień warszawskiej przygody zaczęliśmy o podobnej porze dnia, przecież nie przyjechaliśmy do stolicy wylegiwać się w łóżkach, tylko zobaczyć jak najwięcej. Po wykwaterowaniu zapakowaliśmy bagaże do autokaru i opuściliśmy „JazzPol”. Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwaliśmy momentu, kiedy staniemy na 30-stym piętrze Pałacu Kultury i Nauki, a czekała nas jeszcze podróż oraz zwiedzanie tego obiektu. Zobaczyliśmy Salę Kongresową i usłyszeliśmy krótką historię budynku. Aż wreszcie przyszedł czas na wjazd windą na wyczekiwany taras widokowy. Byliśmy zachwyceni i uwieczniliśmy wszystko na zdjęciach. Następnie pojechaliśmy do Sejmu, nieco zmęczeni podjęliśmy kolejne wyzwanie jakim było zwiedzenie gmachu Sejmu. Czekał na nas posiłek w McDonald’s, żelazny punkt każdej wycieczki. Odwiedziliśmy również cmentarz na Powązkach. Wiele razy oglądaliśmy w telewizji relacje z tego miejsca, a teraz mogliśmy  zobaczyć je na żywo. Ogromne wrażenie zrobiły na nas groby bohaterów „Kamieni na szaniec”, czyli Jana Bytnara, Tadeusza Zawadzkiego i Aleksego Dawidowskiego. Nadszedł czas pożegnania z przewodnikiem i Warszawą.
       Wycieczka do Warszawy wszystkim zapadnie w pamięci, poznaliśmy nieco naszą stolicę oraz miło spędziliśmy 3 dni w doborowym towarzystwie. Bardzo dziękujemy naszym nauczycielom za przedłużony majowy weekend oraz pełną niezapomnianych wrażeń wycieczkę.

  Miłosz Roszak

  klasa 2a

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wycieczka do Warszawy 28-30 kwietnia 2014 r..

 • Akcja Karmnik
  28.05.2014

  Celem tej akcji jest:

   - poznanie pochodzenia ptaków łapanych przy naszych karmnikach,
   - poznanie  ich przeżywalności , zarówno w ciągu jednego sezonu zimowego jak i w kolejnych latach,
   - zbadanie wpływu warunków atmosferycznych na kondycje ptaków w różnych regionach kraju,
   - zbadanie struktury wiekowej i płciowej w ciągu całego sezonu zimowego,
   - potwierdzenie wyższości słonecznika nad słoniną ;).

  „Akcja Karmnik” na terenie Gimnazjum nr 1 w Świeciu rozpoczęła się w roku 2011. Od początku ochotnicy ze szkoły wraz z Panią Anną Grzywacz – nauczycielką biologii oraz ornitologiem – p. Piotrem Nagórskim, zajmowali się obrączkowaniem złapanych ptaków. Uczniowie mogli obserwować w jaki sposób przebiega całe obrączkowanie. Wszystkie dane dotyczące każdego złapanego oraz oznaczonego ptaka zapisywano w specjalnym notesie- zeszycie. Większa część uczestników po wielu spotkaniach nauczyła się rozpoznawać np. płeć sikorki bogatki lub ocenić jej wiek.

  Oto krótkie podsumowanie naszych ornitologicznych zajęć:

  1. W sezonie 2011/2012 podczas pięciu z siedmiu planowanych odłowów zaobrączkowano łącznie 218 ptaków, 9 różnych gatunków. Najbardziej liczny był odłów 1.
  2. W sezonie 2012/2013  zaobrączkowano tylko 91 ptaków.
  3.  

  Sezon 2013/2014

  1. Pierwszy odłów nie został wykonany.
  2. Podczas drugiego odłowu (14-15 grudnia 2013) w sezonie 2013/2014 zaobrączkowano:
  1. 61 Sikorek Bogatek
  2. 2 Dzwońce
  3. 2 Sikorki Modraszki
  4. 1 Mazurka
  5. 1 Kowalika

  Czyli łącznie 67 ptaków.

  1. Podczas trzeciego odłowu   (28-29 grudnia 2013) w sezonie 2013/2014 zaobrączkowano:
  1. 93 Sikorki Bogatki
  2. 3 Dzwońce
  3. 4 Sikorki Modraszki
  4. 1 Mazurka

  Czyli łącznie 103 ptaki.

  1. Podczas czwartego odłowu (11-12 stycznia 2014) w sezonie 2013/2014 zaobrączkowano:
  1. 127 Sikorek Bogatek
  2. 20 Dzwońców
  3. 5 Modraszek
  4. 2 Mazurki

  Czyli łącznie 154 ptaki.

  1. Podczas piątego połowu (25-26 stycznia 2014) w sezonie 2013/2014 zaobrączkowano:
  1. 3 Sikorki Bogatki
  2. 1 Sikorkę Modraszkę
  3. 1 Gila

  Czyli łącznie 9 ptaków.

  1. Podczas szóstego połowu (08-09 lutego 2014) w sezonie 2013/2014 zaobrączkowano:
  1. 24 Sikorki Bogatki
  2. 7 Dzwońce
  3. 1 Sikorkę Modraszkę
  4. 1 Grubodzioba

  Czyli łącznie 33 ptaki.

  1. Siódmy odłów nie został odnotowany.

  Przez trzy lata trwającej akcji, na terenie Gimnazjum nr 1 w Świeciu zaobrączkowano łącznie 675 ptaków.

  Chcielibyśmy zachęcić uczniów naszej szkoły do aktywnego uczestnictwa w  przyszłorocznej  „Akcji Karmnik” .  Zajrzyjcie do galerii zdjęć !

  ZAPRASZAMY!

  Magdalena Krupa

  Klaudia Maliszewska

  z klasy 2m

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Akcja Karmnik.

 • BIBLIOTEKA
  06.05.2014

  Moduł BIBLIOTEKA został zmodyfikowany

strona: