Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Świeckiej w Świeciu

 

Nawigacja

 • Uroczyste Zakonczenie Roku Szkolnego 2014/2015
  26.06.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uroczyste Zakonczenie Roku Szkolnego 2014/2015.

 • Biwak w Zamrzenicy
  22.06.2015

  W dniach od 10 do 12 czerwca 30 uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w biwaku w Zamrzenicy. W ciągu tych trzech dni , nasza młodzież miała okazję sprawdzić się w paintball`owych strzelankach, zajęciach na ściance wspinaczkowej, ekwilibrystycznych skokach do wody na wyrzutnię balonową oraz leśne podchody i militarny tor przeszkód. Wiele emocji wywarło również budowanie wierzy z plastikowych skrzynek.

  W trakcie biwaku jeden z uczniów obdarowywany również został urodzinowym tortem. 
  Każdy dzień zwieńczony był wieczornym grillem i śpiewem harcerskich przyśpiewek.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Biwak w Zamrzenicy.

 • COCA COLA CUP 2015
  22.06.2015

  Dnia 13 czerwca 2015 reprezentanci naszej szkoły , po ciężkich dwóch turniejach eliminacyjnych, mogli wystąpić w finale kujawsko pomorskim turnieju COCA COLA CUP 2015. Chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze , ale niestety do udziału w finale krajowym z Robertem Lewandowskim jako współorganizatorem, niewiele zabrakło. Może w przyszłym roku. 

  W Toruniu chłopcy wystąpili w następującym składzie : Marcin Lamberski, Kacper Stawski, Dominik Kierzkowski, Jakub Lubański, Mikołaj Chudziński, Marcin Kwieciński, Maciej Sobieraj, Kacper Tarkowski i Adrian Gackowski.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii COCA COLA CUP 2015.

 • Wycieczka do Zakopanego.
  20.06.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Zakopanego..

 • Biwak w Grzybku.
  05.06.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Biwak w Grzybku..

 • Z wizytą w Biskupinie
  11.06.2015

  Uczestnicy zajęć z zakresu tożsamości regionalnej odwiedzili Muzeum Archeologiczne i osadę kultury łużyckiej w Biskupinie. Ponadto wzięliśmy udział w zajęciach poświęconych produkcji pieniądza. Każdy z uczestników mógł własnoręcznie wybić kopię dukatu z czasów Bolesława Chrobrego.

  Łukasz Kempiński

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Z wizytą w Biskupinie.

 • Archeologia na zamku w Świeciu
 • Konkurs „Młody Ratownik”
  11.06.2015

  18 maja trzyosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie Oliwia Jasińska, Weronika Kachniarz i Martyna Peroń (wszystkie z klasy 3o) reprezentowały naszą szkołę w konkursie z zakresu udzielania pierwszej pomocy – „Młody Ratownik”. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Koronowie, gdzie nasze uczennice rywalizowały z rówieśnikami ze szkół Gminy Koronowo i Pruszcz.. Dziewczęta miały do rozwiązania test, składający się z 48 pytań. Potem uczestniczyły w pokazie pierwszej pomocy. Drużynowo zajęliśmy 1 miejsce a indywidualnie Martyna Peroń zajęła 3 lokatę.

  Gratulujemy.

  Łukasz Kempiński

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs „Młody Ratownik”.

 • Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
  11.06.2015

   Dwudziestego siódmego czerwca 2015 roku w Bydgoszczy powitaliśmy ponownie naszych przyjaciół z Niemiec. Radość z powodu kolejnego spotkania była ogromna, a była to dopiero zapowiedź ośmiu wspólnie spędzonych dni w Polsce. 
     Nasi partnerzy po długiej podróży pociągiem mogli zrelaksować się w domach gospodarzy dopiero późnym wieczorem. Następnego dnia prezentowaliśmy niemieckim kolegom i koleżankom szkołę, do której uczęszczamy oraz nasze miasto. Po ciepłym i entuzjastycznym powitaniu przez panią dyrektor Sabinę Janiszewską, pokazaliśmy im najciekawsze świeckie zabytki oraz obiekty kulturalne i sportowe. Ostatnią, zaplanowaną atrakcją na czwartek było wspólne zwiedzanie zamku krzyżackiego. Po zejściu z wieży widokowej w dobrych humorach rozeszliśmy się do domów.
     W piątkowy poranek wyruszyliśmy do Gdańska. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych polskich miast rozpoczęliśmy od „spotkania z Neptunem” i spaceru przez Stare Miasto. Kolejnym punktem wycieczki był Dwór Artusa, a następnie Kościół Mariacki wraz z punktem widokowym usytuowanym 82 metry nad poziomem morza. Po przerwie na posiłek, wyruszyliśmy w kierunku Europejskiego Centrum Solidarności. Zetknięcie z historią lat, w których żyli nasi rodzice, wywarła na nas ogromne wrażenie. Po zwiedzaniu Gdańska dotarliśmy do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego. Chwila wytchnienia i odpoczynek przydały się każdemu i pozwoliły na przygotowanie się do następnego dnia.  
     W sobotę kontynuowaliśmy zwiedzanie Trójmiasta. Wczesnym rankiem autokar zawiózł naszą grupę do gdyńskiego portu. Po zobaczeniu przystani morskiej wyruszyliśmy w rejs statkiem do Sopotu.  Zachwycił nas malowniczy krajobraz wybrzeży, widziany z perspektywy morza.  Gdy już skończyliśmy spacerować po sopockim molo i plaży, poszliśmy zwiedzać nadmorskie miasto. Nie obyło się bez zrobienia wielu zdjęć i kupienia drobnych pamiątek. Po dniu pełnym wrażeń, wróciliśmy do Świecia.
     Niedziela była dniem spędzonym wśród rodzin polskich partnerów. Spędziliśmy ją m. in., spotykając się w galeriach handlowych, parku linowym czy też bawiąc się razem przy grillu.
     Kolejny dzień rozpoczęliśmy spotkaniem w szkole. Tegorocznym projektem artystycznym było własnoręczne wykonywanie koszulek dla swojego partnera. Po zajęciach w szkole ruszyliśmy do Chełmna. Przewodnik przybliżył nam historię zabytków tego miasta poprzez opowiadanie ciekawych historii. Mieliśmy również okazję spacerować starymi chełmińskimi uliczkami. W wyśmienitych humorach wróciliśmy do domów i spędziliśmy miłe popołudnie wśród rodzin gospodarzy.
     Kolejnym punktem naszej wymiany był projekt kulinarny, na którym uczniowie z Polski jak i z Niemiec przygotowywali swoje tradycyjne sałatki oraz piekli ciasteczka, tzw. oponki. Następnie wyruszyliśmy na spływ kajakowy Wdą na trasie Stara Rzeka - Tleń.  Po wyczerpującym wiosłowaniu odbyło się ognisko, na którym zajadaliśmy się kiełbaskami oraz upieczonymi przez nas ciasteczkami.          
     Następnego dnia Simona i Marina, wolontariuszki z Bułgarii i Hiszpanii, przedstawiły nam prezentację na temat Unii Europejskiej oraz krajów, z których pochodzą. pojechaliśmy do Torunia. Dostaliśmy tam karty pracy i zaczęliśmy zwiedzać starówkę wraz ze swoimi niemieckimi partnerami. Po przyjeździe do Świecia odbyło się spotkanie z rodzicami podsumowujące  polsko-niemiecką wymianę młodzieży.
     W dniu pożegnania nie zabrakło łez i chwil wzruszenia. Na pewno na długo zapamiętamy tegoroczne spotkanie.

  Agnieszka Grzela, Karolina Boniek, Miłosz Roszak

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

 • PODRĘCZNIKI DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2015/2016
  11.06.2015

  Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw  uczniowie klas pierwszych w roku szkolnym 2015/2016 otrzymują darmowe podręczniki (wypożyczone na rok szkolny z biblioteki szkolnej).

  Prawo do bezpłatnego dostępu nie obejmuje podręczników do nieobowiązkowych zajęć edukacyjnych, takich jak: religia/etyka, wychowanie do życia w rodzinie. Podręczniki te będzie można zakupić we wrześniu na kiermaszu podręczników używanych, którego termin zostanie podany na przełomie sierpnia i września 2015 r.

 • KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH
  11.06.2015

  Kiermasz podręczników używanych odbędzie się 24 czerwca 2015 r. w godz. 12.00-15.00 na głównym korytarzu  szkolnym (stara część szkoły).

  Formuła kiermaszu – jak w zeszłym roku –  uczniowie samodzielnie sprzedają podręczniki.

  Uczniowie klas trzecich nie mogą sprzedawać podręczników  do języka polskiego (zmiana podręcznika).

  Uczniowie klas drugich nie mogą sprzedawać podręczników   do języka niemieckiego i matematyki (zmiana podręcznika) oraz  do WOSu (kontynuacja w klasie trzeciej).

  Uczniowie klas pierwszych nie sprzedają podręczników, ponieważ od przyszłego roku szkolnego uczniom klas pierwszych przysługują darmowe podręczniki (wypożyczone z biblioteki szkolnej).

  Wykazy podręczników do klasy II i III - wkrótce - w zakładce BIBLIOTEKA.

 • Dzień Dziecka
  30.05.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Dziecka.

 • Piknik Kozłowo.
  27.05.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Piknik Kozłowo..

 • Bal gimnazjalny.
  24.05.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal gimnazjalny..

 • Wycieczka do Włoch.
  18.05.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Włoch..

 • Rajd Jeżdżę z głową
  14.05.2015

  Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 1 w Świeciu, podczas wspólnej przejażdżki rowerowej, rozdawali w środę mieszkańcom elementy odblaskowe. Szkoła włączyła się w akcję edukacyjną Fundacji BGŻ Jeżdżę z głową.

  Program powstał z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych z mniejszych miejscowości, którzy chcieliby zaangażować się w poprawę bezpieczeństwa na drogach w swoich lokalnych środowiskach.

  Zadaniem Gimnazjum nr 1 jest obdarowanie pieszych i rowerzystów 50 kamizelkami i taką samą liczbą odblasków na rękę. Jednocześnie mają być wzorem zachowań dla innych, czego wyraz dali podczas wspólnej wyprawy.

  Zapraszamy do odwiedzenia strony www.swiecie .eu na której można zobaczyć pełen fotoreportaż z tego wydarzenia. Za udział w rajdzie wszystkim obecnym dziekują p.Mariusz Recki oraz p .Waldemar Mruklik.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rajd Jeżdżę z głową.

 • CHEMIK 2015.
  14.05.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii CHEMIK 2015..

 • Turniej szachowy o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1.
  05.05.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turniej szachowy o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1..

 • Wyjazd do Opery Novej w Bydgoszczy na przedstawienie CYBERIADA.
  05.05.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjazd do Opery Novej w Bydgoszczy na przedstawienie CYBERIADA..

 • Obchody 3 MAJA w Świeciu z udziałem uczniów Gimnazjum nr 1.
  05.05.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Obchody 3 MAJA w Świeciu z udziałem uczniów Gimnazjum nr 1..

strona: