• Informacje ogólne

•   PDF Print

Nasze Gimnazjum zostało  zakwalifikowane do udziału  w Projekcie:

„Kompleksowe wsparcie szkół i przedszkoli w Powiecie Świeckim – szansą na sukces edukacyjny” Nr WND-POKL03.05.00-00-218/12 wdrażanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) – Priorytet III „Wysoka jakość systemu oświaty”, Działanie 3.5 „Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany jest w latach 2013-2015

W ramach projektu realizowane będą następujące zadania:
          1. Przeprowadzenie pełnego cyklu doskonalenia nauczycieli w każdej szkole/przedszkolu w oparciu o dwie oferty doskonalenia.
          2. Opracowanie i monitorowanie Powiatowego Programu Wspomagania.
          3. Utworzenie czterech tematycznie różnych sieci współpracy i samokształcenia.
          Wsparcie przyznawane jest szkołom i przedszkolom w formie przygotowania i pilotażowego wdrożenia Powiatowego Programu Wspomagania, a także kadrze kierowniczej oraz nauczycielom poprzez umożliwienie udziału w formach doskonalenia dostosowanych do zdiagnozowanych potrzeb szkoły/przedszkola, uczestnictwo w utworzonych sieciach współpracy i samokształcenia.

Zasady i warunki przyznania wsparcia określone zostały w Regulaminie w sprawie realizacji Projektu "Kompleksowe wsparcie szkół i przedszkoli w Powiecie Świeckim - szansą na sukces edukacyjny”, wdrażanego w ramach Działania 3.5 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przyjętego Uchwałą nr XXVIII/183/13 Rady Powiatu Świeckiego z dnia 26 czerwca 2013.

...................................................................................................................................................................................................................

Nasze Gimnazjum realizowało w latach 2010/11  zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu:

"Przez dobrą edukacę ku lepszej przyszłości".

efs2

Przez dobrą  edukację ku lepszej przyszłości

Projekt nr WND-POKL.09.01.02-04-003/10 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Budżetu Państwa realizowany w ramach partnerstwa przez wszystkie gminy Powiatu Świeckiego, Powiat Świecki i Szkoły Katolickie w Świeciu.

Gmina Świecie w partnerstwie ze wszystkimi gminami Powiatu Świeckiego, Szkołami Katolickimi w Świeciu oraz Powiatem Świeckim przygotowała wniosek w odpowiedzi na konkurs w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki z poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszania różnic w jakości usług edukacyjnych. Projekt został nazwany Przez dobrą edukację ku lepszej przyszłości.  Jest w pewnym sensie kontynuacja  projektu "My też potrafimy", który realizowany był w roku szkolnym 2009/2010. Nazwa ta jest wyrazem przekonania, że to wszystko co osiągnęliśmy realizując poprzedni projekt warto kontynuować, a zdobyte i poszerzone w kolejnej edycji wiedza i umiejętności będą gwarancją lepszej przyszłości osobistej każdego młodego człowieka, a co za tym idzie lepszej przyszłości naszej Ojczyzny. Gmina Swiecie pełni rolę Lidera Partnerstwa i jest odpowiedzialna za całość realizacji Projektu.

PDF Print

efs2