• Polubić sport
    • Sportowe Talenty

• Wielkanoc tuż, tuż - siejemy owies i rzeżuchę

W planie przedświątecznych przygotowań, w punkcie świetlicowych zajęć nie mogło zabraknąć siania owsa i rzeżuchy. Uczniowie w praktyce poznali różnice miedzy sianiem a sadzeniem roślin, poznali także kolejne etapy siania, dowiedzieli się czego rośliny potrzebują do wzrostu oraz porównywali wygląd nasion. Następnie zasiali owies do przygotowanych tacek i podlewali je wodą z konewki. Aby w naszej świetlicy było bardziej zielono i wiosennie, zasialiśmy też rzeżuchę. W trakcie siania było dużo zabawy i troszkę bałaganu... :)

• Dzień Gofra

25 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Gofra. Choć tradycja jedzenia gofrów wywodzi się z Belgii to znane są i uwielbiane na całym świecie. Uczniowie klas I – III podczas zajęć świetlicowych chętnie dołączyli „do świętowania” i przygotowali samodzielnie pyszne, chrupiące i pulchne gofry.

• Warsztaty wielkanocne

25 marca w klasach pierwszych odbyły się warsztaty wielkanocne prowadzone przez p. Paulinę Cel z Przestrzeni Kreatywnej w Świeciu. Dzieci miały możliwość poznać tajniki szycia maszynowego. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali prelekcji prowadzącej oraz bardzo chętnie wzięły udział w części praktycznej. Podczas zajęć powstały niepowtarzalne zające wielkanocne, które będą niezapomnianą pamiątką z tego spotkania.

• "Wiosenny krajobraz"

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Wiosenny krajobraz"

Wyniki konkursu:
            1 miejsce: Julia Klein klasa 3l
            2 miejsce: Zofia Kasperska klasa 3a
            3 miejsce: Maja Kajzer klasa 3a

Wyróżnienia: Michalina Pawlikowska klasa 2a, Zuzanna Muszyńska klasa 1a, Piotrowski Gabriel klasa 1b,

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Czwartek 28.03.2024